Czym i na czym malujemy

Sortuj produkty
sortuj wg :

 

 Najpopularniejsze techniki:

 

 

________________________________________________________________________________________

 

 

Na czym malujemy?

 

PŁÓTNO

Przede wszystkim malujemy na płótnie (potocznie: podobrazie) prawie w każdym rozmiarze. Zaczynamy już od formatu 30x40cm a kończymy na ponad dwumetrowych gigantach. 

Nasze płótna są produkowane na zamówienie w małej, rodzinnej i zaprzyjaźnionej manufakturze - dlatego nie ma szans że wasz obraz zostanie namalowany na pokrzywionym krośnie ze źle naciągniętym płótnem! 

Boki płócien mają grubość kilku centymetrów - malujemy je i dzięki temu nie ma potrzeby oprawiania płótna w ramę :)

 

Klasyczne formaty dla portretów to 40x60cm, 50x70cm i 60x80cm :)

 

 

 

TABLICA MALARSKA 

Czyli kompromis między płótnem a kartką. Tablica malarska to nic innego jak płótno, które zostało naciągnięte na płytę MDF (3mm). Formaty tablic też są dowolne, natomiast im większy format tym bardziej płyta się wygina - także nie polecamy zamawiać baaaardzo dużych rozmiarów. Najlepiej sprawdzają się do wymiaru 60x80cm. 

Tablicę można oprawiać w ramki :)

 

 

 

KARTKA

Wybierana równie często co płótno, jednak najlepsze formaty to A4 i A3 (w specjalnych zamówieniach możliwy format 40x60cm i 50x70cm).

Nie malujemy na zwykłych kartkach jakich używa się w drukarkach! Używamy papieru o świetnej jakości i przede wszystkim o dużej grubości ( gramatura 240g i 300g). Dlaczego to takie ważne? Dlatego żeby kartka nie odkształciła się i nie podarła pod wpływem wody - zwłaszcza przy ilustracjach akwarelowych!

 

 

Takie mini dzieło koniecznie trzeba oprawić w ramkę albo antyramę - kilka prostych ramek znajdziesz u nas :)

Brak produktów do wyświetlenia

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl